בין מים לשמים

הדרך האולטימטיבית לברוח מהלחצים ולהשיג שעתיים של שלווה צרופה
מאת: עוזי מרון

בלב הרי ירושלים, אל מול האגם של בית זית, במקום שבו שקיעות אדומות צובעות לעת ערב את השמיים, הוקמה לאחרונה בריכת טיפולים מדהימה. האמת, צריך לראות בשביל להאמין. הבריכה שהוקמה על ידי דני גולדברג, אמן ומטפל ווטסו (טיפול שיאצו במים), נבנתה על טהרת עץ הארז והאבן. ומהרגע שנכנסים למבנה הבריכה המקורה בעץ ארז ריחני, כבר משתלטת התחושה שמשהו טוב עומד להגיע.
הגענו לבריכה בבית זית באחד מלילות חודש פברואר. הגומחות בקיר האבן הפיצו אור נרות עדין ובאור הקלוש יכולנו להסיר את בגדינו מבלי לחשוש שהכרס תזרח למרחוק. נכנסנו לבריכה המחוממת לטמפרטורה של 34.5 מעלות והתענוג החל. דני ועפרה, בעלי המקום, החלו להפעיל אותנו, קבוצה של כ-10 משתתפים, למשחק של תנועה קסומה במים.

במשך דקות ארוכות הניעו אותי דני ועפרה במים, בתנועות איטיות וארוכות. וכך בעוד אני שוכב על הגב בעיניים עצומות והמים החמים מלטפים וחולפים על גופי, הרגשתי איך הגוף מאבד את הנוקשות שלו, השרירים מתרפים ואני מתמזג לחלוטין עם התנועה במים. דני מפעיל עלי בשלב זה טכניקת טיפול של שיאצו במים – ווטסו, ואני מרגיש שאין שום דבר בעולם שישכנע אותי לצאת עכשיו מהמים. על הגוף משתלטת תחושה של נוזליות, כל המוצקות נעלמת מהגוף ותחנת הרכבת של המחשבות האינסופיות, מאיטה את מהלכה ומניחה לשקט לזרום פנימה בשלווה מופלאה.

חוויתי סוגים רבים של טיפולים בחיי – שיאצו, תאילנדי, מסג’ שוודי, מדיטציות כאלו ואחרות, ובאמת עוד לא נתקלתי בשיטת טיפול שמסוגלת להביא אותי במהירות רבה כל כך לשלווה, רוגע ושקט מהסוג שחוויתי בבריכה של דני בבית זית.

בתום הטיפול המענג בבריכה יצאנו החוצה אל אוויר הלילה הקר ומשם היישר לבריכת הג’קוזי הלוהטת העשויה כולה עץ ארז ריחני. ישבנו עוד כשעה ארוכה מתחת לכוכבי השמיים, הירח והעננים. שתינו יין אדום ואכלנו בראוניס נפלאים שהכינה עפרה, ואלמלי הבייביסיטר שהגבילה את שעת חזרתנו, אני מניח שהיינו יושבים שם עד עלות הבוקר.

מקום קסום, עם אנשים קסומים.
ניתן להזמין טיפולים אישיים, זוגיים או אפילו לארגן קבוצות של עד 10 משתתפים לערב מפנק בבריכה ובג’קוזי.

ניתן גם לרכוש שוברי מתנה לטיפול אישי או זוגי.